Vánoční dekorace do moderních interiérů

vanoční výzdobaPočátky dekorování (výzdoba) našich příbytků v období vánočních svátků sahají daleko do historie. Již samotní pohané zkrášlovali svá obydlí na Vánoce a celém tomto ročním období zelenými větvičkami jehličnatých rostlin. Zelená barva jehliček měla o Vánocích připomenou , žei s postupným prodlužováním dne začíná nově se rodící život. Další převzatou vánoční dekorací je svíce (vánoční svíčky a adventní věnce), jejíž záře symbolizuje sluneční světlo – zdroj síly a života. Mezi nejdéle používané dekorace můžeme řadit věnce a svícny, teprve až ze záznamů z brémské kroniky z druhé poloviny šestnáctého století se dozvídáme o vánočním stromku ozdobeném sladkostmi a papírovými květinami.


Postupem času se vedle adventního věnce a vánočního stromku setkáváme s partery a girlandami, které se rozšířily ze šlechtických sídel do měšťanských příbytků. Teprve až v posledních letech zaznamenává adventní a vánoční floristika zřetelné změny. Široký výběr dekorativních materiálů, polotovarů a floristických pomůcek. Které dnes nabízí mnoho velkoobchodů, nám otevírá zcela nové možnosti v jejich zpracovávání a použití.
 

odkazy:

Květiny 

Online marketing, SEO správa webů od Michal Novák

Podlahy tapety

Tap ety, podlahy a závěsy od prodejce JR decor. Pokládání podlahy a tapetování všech druhů tapet.

Zajímavosti pro dům byt i zahradu k domu.cz

Svatby, sleva

Články o svatební dekoraci a výzdobě, svatební květiny. Czoutdoor, zajímavosti ze světa cestování, vybavení.

Výměna odkazů

Podporujeme výměnu partnerských odkazů. Ty se zobrazují společně se Tagy, tj. získáte více jak 10 odkazů z více URL, společně s tématickým obsahem.

Odkazy,výměna odkazů

Staňte s  e   redaktorem tohoto webu. Přidávejte své články.

TOPlist