Chryzanthéma

Chryzanthéma – květina pro každou příležitost, svatební květina

svatební kytice chryzathémaChryzanthémy se stávají čím dál více oblíbenými hrnkovými i řezanými květinami. Přestože jsou u nás Chryzanthémy stále ještě považovány za podzimní a smuteční květiny v celosvětovém měřítku jsou hned za růžemi nejprodávanější květinou.
Chryzanthémy  jsou ceněny nejenom pro svoji trvanlivost, ale především barevnou a tvarovou různorodost květů, jež je výsledkem více než tisíciletého šlechtění.
V Evropě není chrysanthéma ještě tak dlouho známou rostlinou a ve srovnání s místem svého původu zde nemá ani symbolickou hodnotu. Místem původního výskytu chryzanthém, odkud byla dovezena na starý kontinent je východní Asie. Pro mnohé země se tam stala doslova kultovní rostlinou. Ve staré Číně byla považována chrysanthéma za květinu císaře a dodnes je zde považována, pro své pozdní kvetení před příchodem mrazivé zimy, za symbol síly. V Japonsku se chryzanthéma  stala národní květinou. Je zde považována za symbol nesmrtelnosti a dokonalosti.
V Evropě se začalo se šlechtěním chryzanthém až v 19. století, především ve Francii a Anglii.
Přestože jsou chryzathémy díky řízenému pěstování dostupné po celý rok, stále je na ně nahlíženo jako na podzimní květiny. Ale i u nás se začíná chryzanthéma používat do svatebních kytic a dekorací po celý rok. Chryzanthéma v kytici vždy dlouho vydrží a dokonale vyplní prostor nejenom v aranžích, ale i ve svatební kytici či v dárkové kytici.

Jinak vyslovené názvy květiny: chrizantéma, chriznaténa, chryzamténa, chryzaténa, kryzamténa.

Svatební květiny

Svatební služby

Nabízíme svatební výzdobu Vaší svatby Vyberte si ze široké nabídky svatebních služeb v oblasti floristiky. Ať už si přejete malou kytici pro ženicha či družičku nebo rovnou celkovou svatební výzdobu. Samozřejmě také nabízíme i květinovou výzdobu interiérů na zakázku. Vždy čerstvé a svěží...
Celý článek

Smuteční květiny

odkazy:

Květiny 

Online marketing, SEO správa webů od Michal Novák

Podlahy tapety

Tap ety, podlahy a závěsy od prodejce JR decor. Pokládání podlahy a tapetování všech druhů tapet.

Zajímavosti pro dům byt i zahradu k domu.cz

Svatby, sleva

Články o svatební dekoraci a výzdobě, svatební květiny. Czoutdoor, zajímavosti ze světa cestování, vybavení.

Výměna odkazů

Podporujeme výměnu partnerských odkazů. Ty se zobrazují společně se Tagy, tj. získáte více jak 10 odkazů z více URL, společně s tématickým obsahem.

Odkazy,výměna odkazů

Staňte s  e   redaktorem tohoto webu. Přidávejte své články.

TOPlist